Zimowa elegancja

Zuzu |

suknia wieczorowaRegularnie przytrafia się, iż masz poważny problem w co siebie przyodziać zmierzając na bardziej luksusową imprezę, względnie na wesele. Należy pilnować się konkretnych konwenansów by nie odróżniać się negatywnie wśród przybyłych osób. Jeżeli już masz na siebie przykuwać atencję to dobrze aby to były wyrazy poparcia aniżeli zgryźliwe komentarze. Przez znaczniejszą część roku starczy ci zapewne uroczysta suknia, której zakup nie czyni niechybnie przesadnie rozległego wysiłku. Problemy zaczynają pojawiać się razem z pierwszymi chłodami, kiedy na sukienkę potrzeba wdziać cokolwiek więcej, a niedorzecznie iść w puchowej katanie.

Tym samym czym może być kreacja galowa pomiędzy codziennymi bluzkami oraz dżinsami musi być futro naturalne pomiędzy kurtkami i płaszczami. Futro nieustająco jest łączone z określonym dystyngowaniem oraz zakładane na wyjątkowe okazje. Pechowo nie każda z nas umie sobie na taki przepych pozwalać bo futra naturalne nie włączają się do niekosztownych. Nieraz mimo wszystko bywa w taki sposób, że gdzieś dogłębnie w szafie położone jest jakieś stare futro, które nosiła twoja matka, względnie babcia, a więcej nikt z niego nie korzysta. Należałoby ofiarować mu drugą szansę. Po latach przeżytych w szafie takie futro siłą rzeczy nie nadaje się od razu do ubierania. Trzeba wyszperać punkt futrzarski (choćby tutaj), jaki należycie je odnowi (identycznie jak nie oczyszczasz płaszcza w normalnej domowej pralce, ale niesiesz go do specjalnej pralni chemicznej). Futrzarstwo to dzisiaj szczyptę zapodziany kunszt, a zatem z pewnością nieco naszukasz się futrzarza, ale podejrzewam że rzeczywiście warto. Choćby jeśli trzeba by było pojechać do obcego miasta gdzie świadczone są usługi z przekroju kuśnierstwa.

Raczej realistyczne jest, iż twoja figura różni się od postury ubiegłej właścicielki futra. Istnieje na to rada. Analogicznie jak można zmodernizować odrębną część odzieży, tak samo można zaadaptować futro przystosowując je do odrębnej figury. Musi się tym zająć kuśnierz, albowiem przebieg postępowania z futrem jest różny niż z tkaninami.

Zuzu

Studentka pedagogiki. Cieszę się życiem, gdziekolwiek mnie poniesie.

Kraków