Cechy człowieka widoczne w aranżacji mieszkania

Zuzu |

pokójPowiada się względnie nierzadko, że starczy wpaść do kogokolwiek do mieszkania aby sprostać chociaż z grubsza stwierdzić kim jest wiadoma osoba. Wszakże najściślejsze otoczenie człowieka tak mnóstwo przemawia o nim samym. Sądzę, że taką zasadę da się bez wysiłku przełożyć na jakiekolwiek mieszkanie i którąkolwiek osobę.

Tradycjonalista

Jednak ktoś może bezzwłocznie odparować iż tego typu teza jest z założenia gołosłowna, albowiem przecież istnieje dosyć słuszna liczba osób, która urządzając swe wnętrza bierze po prostu niejakie czasopisma lub katalogi oraz plagiatuje w miarę predyspozycji bez wszelkich przemian to co na zdjęciach w tego rodzaju materiałach jest przedstawione. Ja jednakże utrzymuję, że nawet tego rodzaju stanowisko sporo powiada o ludziach, którzy w ten sposób dekorują swe lokum. Wskazuje to ewidentnie o tym, że nie lubią oni ryzykować, aprobują sytuacje jakie są dla nich znajome, bezpiecznie czują się w nie odbiegającym od normy środowisku, a tego rodzaju wyznacznikiem zwyczajności są dla nich oczywiście te koncepcje wnętrz, które spostrzec mogą w mediach.

Pionier

Niezaprzeczalnie o wiele więcej da się stwierdzić o osobach, jakich aranżacje pomieszczeń odstępują od podobnej przeciętności. Dowodzi to bezsprzecznie o ich śmiałości i poszukiwaniu oryginalnych pomysłów. Najwięcej da się powiedzieć o czyichś zaciekawieniach przypatrując się wnętrzu w jakim rezyduje. Okazyjnie wystarczy popatrzeć na obwoluty książek na regale by dowiedzieć się wiele o tym z jakim człowiekiem mamy do czynienia. Ludzie uwielbiają także owijać się pamiątkami z różnorakich miejsc w jakich byli i gdybyśmy trafili do domu takiego człowieka to naturalnie wywnioskujemy gdzie mógł on wojażować. Nie jestem żadnym psychologiem gdyż ktoś podobny mógłby spłodzić całkiem długie i precyzyjne podsumowanie o profilu lokatora któregokolwiek lokum wręcz bez pogawędki z nim, jednakowoż podejrzewam iż mój proces główkowania jest dość racjonalny i celny.

Interesujące co obca osoba wywnioskowałby z mojego prywatnego mieszkania, to byłoby nieomalże jak rozwiązywanie niejakiej kryminalnej zagadki…

Zuzu

Studentka pedagogiki. Cieszę się życiem, gdziekolwiek mnie poniesie.

Kraków