Uroda spod skalpela

Zuzu |

Kiedyś o operacjach plastycznych czytałyśmy lub słyszałyśmy jedynie w kontekście znanych osobistości kina bądź też estrady jakie zwiększały sobie czy korygowały to lub owo aby być bardziej seksowne dla ich wielbicieli, którzy niejednokrotnie zauważali je tylko w kontekście ich piękna. Dziś zabiegi medycyny estetycznej zataczają już jednak coraz to obszerniejsze pierścienie, ulegają im nawet zwyczajne dziewczyny, jakie poddane chronicznemu wpływowi skrupulatnie zmanipulowanych zdjęć przepięknych kobiet z obwolut magazynów kobiecych, reklam jak również filmów raczą wyglądać podobnie jak one. Umacniany przez lata portret kobiety idealnej wiedzie do tego iż panowie mają teraz jeszcze większe wymagania, zaś z pewnością takie wrażenie można odnieść egzystując w pozornym świecie manipulowanym przez media.

Co można sobie poprawić?

Dziś chirurgia estetyczna zalicza się do najbardziej dynamicznie rozwijających się sfer medycyny jako takiej. Po jej posługi sięgają już nie wyłącznie same jakieś gwiazdy lub osoby wybornie zamożne tylko też zwyczajne gospodynie domowe i asystentki, jakie łakną polepszenia wyglądu dla awansu, dla mężczyzny, dla własnej samooceny. Zaś zmienić da się dziś poniekąd wszystko. Poniektóre zabiegi odbywają się nieomalże bezboleśnie, lecz są i takie jakie wymuszają ciężkich operacji i długiego czasu przychodzenia do siebie. Poszczególnymi z najbłahszych zabiegów upiększających jest rozjaśnianie zębów oraz zwiększanie ust. Zwłaszcza to drugie potrafi być dość wątpliwe bo botoks przyjmowany do poprawiania ust jest jednak trucizną paraliżującą mięśnie. Dla oszczędności poniektórzy „sprawni intelektualnie inaczej” decydują się na poprowadzenie takiego rodzaju zabiegu samodzielnie ryzykując nieusuwalne zmiany wzniecane środkami tajemniczego źródła uzyskiwanymi w Internecie.

Chirurgia estetyczna na świecie

Operacje plastyczne zdobyły famę zwłaszcza za sprawą powiększania piersi, jakim poddawały się głównie aktorki oraz liczne sławy telewizji. Obecnie coraz szerszą famą cieszą się zabiegi uwydatniania pośladków, zwłaszcza w Ameryce Łacińskiej, gdzie utrzymuje się że kobieta atrakcyjna to taka z konkretną pupą. W poniektórych krajach południowoamerykańskich chirurgia plastyczna jest nadzwyczaj rozpowszechniona, do państw takich przylega słynna z przepięknych kobiet Wenezuela. Także w Azji przypadł intensywny skok świadczenia operacji plastycznych, zwłaszcza w Płd. Korei a także w Chinach. Kobiety na całej planecie zabiegają o to by czuć się ładne, nieraz z wystawieniem na szwank swego zdrowia, w locie za reklamowanymi wzorami, które zwykle są jedynie produktami specjalistów od grafiki komputerowej.

Zuzu

Studentka pedagogiki. Cieszę się życiem, gdziekolwiek mnie poniesie.

Kraków